Pan i sługa

Pan i sługa, czyli kto pragnie wszystkiego
wszystko stracić musi

Trupa KOMEDIANTY
(KRAJOWA SCENA KOMEDII dell'ARTE w TP52)

 
Krótki opis spektaklu - piórem jego Twórców: 
Choć komedia dellarte to sztuka niedzisiejsza, to jednak bardzo na czasie. Maski, charakterystyczny krok i kunszt aktorów są w stanie opowiedzieć więcej
o naszej naturze ni
ż niejeden realistyczny spektakl. Do miasteczka przybywa gość, a raczej dwóch gości – tytułowi pan i sługa, czyli Capitano i Brighella.
Pierwszy, pysza
łkowaty żołnierz, stawia sobie za cel niewieście serca. Drugi, chciwy złodziejaszek sakiewki. Ich przybycie staje się detonatorem awantur,
kt
óre podskórnie zbierają się w małej społeczności od dawna.Wrodzone sknerstwo rodziców, ognisty temperament żony zgrzybiałego Dottore i niewzruszone uczucie pomiędzy Violą i Leandrem dodają prędkości komediowej spirali.
 
Występuje:
Trupa KOMEDIANTY:
Agnieszka Cianciara- Fröhlich (capocomico),
Jonathan Fröhlich,
Łukasz Łęcki
 
Scenografia: Danuta Skołucka
Kostiumy: Ludwika Gorgoń
 
Czas: 2 h (z przerwą)

KRAJOWA SCENA KOMEDII DELL’ARTE  W TEATRZE PRASKA 52:
Powstała z inicjatywy Teatru Praska 52 i Studio Dono w maju roku 2016. To jedyna taka scena w Polsce, oferująca stałe spotkania ze sztuką rodem z szesnastego wieku. W jej ramach działa Trupa KOMEDIANTY tworząc spektakle według wszelkich prawideł włoskiej komedii, począwszy od prawdziwych skórzanych masek po zapętloną, pełną nieoczekiwanych zwrotów intrygę.  To połączenie formy liczącej kilka wieków ze współczesnymi skojarzeniami, odniesieniami i spostrzeżeniami czyni tę sztukę nie tylko aktualną, ale przede wszystkim niezwykle atrakcyjną.