DANIEL PISKORZ

Ur. 24.07.1978 w Krakowie. Aktor  z zamiłowania i z wykształcenia. Można go zobaczyć w kilku dobrych sztukach teatralnych, w kilkunastu kiepskich serialach i jeśli się jest spostrzegawczym i bez poważnej wady wzroku, to w paru filmach. Lubi smakować życie i kapuśniak, szwędać się po górach, dłubać w nosie oglądając filmy i topić książki w wannie. Umie też przewrót w przód i prawie że w tył. Jest założycielem i współtwórcą Krakowskiej Sceny Klasycznej - grupy przyjaciół, których łączy pasja do teatru.
1 /

JAN KORWIN - KOCHANOWSKI

Ur. 07.02.1956 w Szczecinie. W 1979 ukończył krakowską PWST i wywalczył angaż do Starego Teatru w Krakowie – wówczas najlepszej scenie w Polsce. W szkole teatralnej był asystentem prof. Danuty Michałowskiej. W ciągu 27 lat w Narodowym Starym Teatrze grał w spektaklach reżyserowanych przez Jerzego Jarockiego, Andrzeja Wajdę, Krystiana Lupę, Tadeusza Bradeckiego, Rudolfa Zioło i Agnieszkę Glińską. Na swoim koncie w „Starym” ma też własne realizacje reżyserskie i autorskie scenariusze - „Panie mój … Synu mój” o Janie Kochanowskim, „Mocarze” o Mickiewiczu i Puszkinie, oraz „Z powodu mokrego śniegu” wg. Notatek z podziemia F. Dostojewskiego. W Teatrze Telewizji zadebiutował rolą Przyjaciela z lat Dzieciństwa u boku Gustawa Holoubka w „Kartotece” T. Różewicza wyreżyserowanej przez Krzysztofa Kieślowskiego. Debiutował w filmie rolą – Józia Chomińskiego – w „ Z biegiem lat, z biegiem dni..” w reż. Andrzeja Wajdy. W latach 1984-1988 kreował gościnnie postać „Prologusa” na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie w legendarnym spektaklu „Ludus Danielis”. Znany z ról w serialach „Ojciec Mateusz”, „Plebania”, „Pierwsza miłość”, „Diagnoza”, a także z wielu reklam. Dyrektor artystyczny i wykładowca istniejącej od 1992 r. Szkoły Aktorskiej SPOT. Jako aktor współpracuje z Krakowskim Teatrem Komedia grając w kilku spektaklach, m.in. Hrabiego w „Mężu i żonie” Fredry. Jest współtwórcą oraz dyrektorem artystycznym Krakowskiej Sceny Klasycznej, działającej  w Teatrze Praska 52, gdzie gra i reżyseruje.
1 /

ANETA ANIELA GIERAT

Ur. 09.08.1989 w Rabce-Zdroju. Aktorka, wokalistka, pedagog. Obecnie związana z Krakowską Sceną Klasyczną, Teatrem Praska 52, Krakowskim Teatrem Komedia, Teatrem Plejada oraz Rabczańskim Teatrem Chrząszcz w trzcinie. Współtworzyła również Teatr Napoleon, Teatr Nomina Rosae, a także kostiumowy Teatr Storia w Nowym Sączu. Współpracuje z Niezależną Szkołą Filmową OFFmaster oraz Krakowską Szkołą Filmową, należy także do zespołu nauczycieli Szkoły Wokalno Aktorskiej w Krakowie. Pracuje z dziećmi i młodzieżą dzieląc się swoją pasją do teatru. Realizuje się także w studio nagrań pracując głosem, czyta i śpiewa także swoje kompozycje. Chętnie angażuje się w szalone projekty... filmy niezależne, spektakle charytatywne, programy telewizyjne i seriale. „Celem zawsze jest Spotkanie, inspiracją- Człowiek” Tak czuje świat.
1 /

JAKUB REIZER

Ur. 01.06.1983 w Łańcucie. Absolwent krakowskiej ASP, Szkoły Aktorskiej SPOT oraz wydziału aktorskiego Akademii Filmowej AMA. Aktor Krakowskiego Teatru Komedia oraz Krakowskiej Sceny Klasycznej działającej na deskach Teatru Praska 52 w Krakowie. Ma na koncie wiele ról filmowych, teatralnych oraz telewizyjnych, zajmuje się także dubbingiem. Tancerz krakowskiego zespołu tańca irlandzkiego i szkockiego Comhlan. Wieloletni członek grupy rekonstrukcji historycznej Małopolskiej Zgrai Sarmackiej. Trenował szermierkę artystyczną, gra na gitarze i śpiewa.
1 /

JULIANA KLIMENKO

Ur. 02.08.2000 w Odessie. Absolwentka odeskich szkół: muzycznej nr.1( klasa skrzypiec) oraz szkoły teatralnej. Absolwentka Szkoły Aktorskiej „SPOT" Krakowskich Szkół Artystycznych. Od 2018 roku aktorka Krakowskiej Sceny Klasycznej.
1 /

SYLWIA CHLUDZIŃSKA

Ur. w Krakowie. Aktorka ,wokalistka, nauczycielka śpiewu. Do 1997 związana z Teatrem „STU", potem przez kilka lat grała w Teatrze „MIST”, od ponad 20 lat związana z krakowskim kabaretem „Loch Camelot”(obecnie Teatr „Loch Camelot). Jest wykładowcą w szkole Wokalno - Aktorskiej w Krakowie, gdzie prowadzi zajęcia aktorskie i zajęcia z emisji głosu. Jej pasje muzyczne i  zainteresowanie kulturą celtycką zaowocowały powstaniem zespołu  „Camelot Folk Band”, w którym prócz pieśni tradycyjnych wykonuje popularne tematy „folkowe” z filmów („Gra o tron”, „Władca pierścieni”), czy gier komputerowych. Z Teatrem Praska 52 rozpoczęła współpracę w 2017 roku.
1 /

JUSTYNA FILIPOWICZ - CIEPŁY

Ur. 6.01.1993 w Lesku. Wokalistka, aktorka i fizjoterapeutka. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu i wokalu. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie kierunku Rehabilitacji Ruchowej oraz Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej SPOT w Krakowie. Obecnie w trakcie studiów doktoranckich z rehabilitacji głosu. Aktorka Krakowskiej Sceny Klasycznej. Jej największą pasją jest śpiewanie, a tym co najbliższe wyrażenia niewypowiedzianego, zaraz po ciszy, jest muzyka.
1 /

KLAUDIA SZAFLARSKA

Ur.15.08.1993 w Proszowicach. Stara się zawsze łączyć pasję z pracą. Ukończyła Zarządzanie mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz aktorstwo w Krakowskiej szkole Spot. Związana z Krakowską Sceną Klasyczną w Teatrze Praska 52, współpracuje również z Teatrem Groteska. Aktorka telewizyjna i teatralna. Od dziecka związana ze sceną poprzez taniec. Ekspresja to jej drugie imię.
1 /

MACIEJ BAKA

Ur. 26 października 1993 roku w Krakowie. Od 2015 roku na deskach teatralnych. Związany z Teatrem Plejada gdzie występuje w sztukach "Mayday 2" oraz "Gwałtu co się dzieje". Aktor dubbingowy oraz lektor, który na swoim koncie ma audiobooki oraz wiele reklam radiowo – telewizyjnych. Od 2017 roku związany z Krakowską Sceną Klasyczną, gdzie na deskach Teatru Praska 52 wciela się w postać Markiza w sztuce Moliera "Pocieszne wykwintnisie".
1 /

MAGDALENA CHALEWICZ

Ur. 10.09.1995 w Jaworznie, gdzie debiutowała na scenie Teatru Sztuk. Współpracowała m.in z francuską reżyserką Monique Stalens przy której powstał spektakl „Ach! Krzyczę kiedy maszyna mnie kąsa!”. Na swoim koncie ma również pracę przy słuchowisku „Dziób w dziób”. Obecnie współpracuje z Krakowską Szkołą Filmową i od roku 2017 związana jest z Krakowską Sceną Klasyczną, gdzie na deskach Teatru Praska 52 gra postać Kachny w spektaklu „Pocieszne Wykwintnisie”.
1 /

MAREK WOLNY

Ur. 24 marca 1970 roku w Krakowie. Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, członek Związku Artystów Scen Polskich. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról teatralnych, a także kilka filmowych. Można go również zobaczyć na mniejszym ekranie w niektórych serialach telewizyjnych. Ostatnie z nich to "Lombard. Życie pod zastaw.", "Pierwsza Miłość", "Ślad". W stałej współpracy związany jest z Teatrem Plejada, z Krakowskim Teatrem Komedia oraz Krakowską Scena Klasyczną wystawiającą na deskach Teatru Praska 52.
1 /

MATEUSZ JABCZANIK

Ur. 22.08.1993 w Rzeszowie. Aktor, szermierz, absolwent Szkoły Aktorskiej SPOT w Krakowie. Od ukończenia szkoły pracuje jako aktor teatralny, aktor telewizyjny, choreograf szermierki scenicznej. Brał udział w Mistrzostwach Świata w Szermierce Artystycznej w Rosji. Prowadzi warsztaty z szermierki, a także sam wykonuje choreografie walk na scenie. Współpracuje również z Krakowską Szkołą Filmową im. Wojciecha Jerzego Hasa. W Teatrze Praska 52 można go zobaczyć w spektaklach Krakowskiej Sceny Klasycznej.

MICHAŁ KIRKER

Ur. 09.05.1993 w Bytomiu. Absolwent Państwowego Studium Wokalno - Baletowego oraz Szkoły Aktorskiej SPOT. Więcej gada niż by tego chcieli jego koledzy z zespołu. Stara się żyć w zgodzie z maksymą "żyj tak aby niczego nie żałować" - wychodzi różnie. Współpracował między innymi z Gliwickim Teatrem Muzycznym, Teatrem Sztuk, Polskim Teatrem Historii czy Teatrem Żelaznym. Zawsze uśmiechnięty dający z siebie wszystko ekstrawertyk, który nie pogardzi czarnym humorem. Zajmuje się również tańcem, śpiewem oraz konferansjerką. "Gwiazda" amatorskiej ligi koszykówki ze statystykami na poziomie 2.4 pkt na 30 minut gry.
1 /

TOMASZ RYCZKOWSKI

Ur. 30.08.1993 w Tarnobrzegu. Absolwent szkoły aktorskiej SPOT. Ukończył Zarządzanie kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie Studiuje Animację Społeczno- kulturową na tejże uczelni. Współpracował z Teatrem KTO oraz przez 4 lata grał spektakle na terenie całej Polski jako aktor Teatru Quadro. Od 2019 r związany z Krakowską Sceną Klasyczną i Teatrem Praska 52.
1 /

PAWEŁ BRANDYS

Ur. 28.10.1967 w Krakowie. Aktor filmowy i teatralny. Ukończył Szkołę Aktorską Art-Play w Katowicach. Zdał egzamin eksternistyczny przed Komisją ZASP dla aktorów dramatu. Związany z Teatrem Współczesnym w Krakowie, Teatrem Proscenium,Teatrem Praska 52 i Krakowską Sceną Klasyczną.
1 /

MACIEJ LUŚNIA

Aktor (PWST Kraków 1991 r.), reżyser, wokalista, twórca piosenek. W latach 1991 – 2004 aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Były wykładowca Szkoły Aktorskiej SPOT (1998r. – 2018r.), gdzie prowadził zajęcia z etiud, scen klasycznych, piosenki oraz reżyserował spektakle dyplomowe. W 2017 r. przygotował recital kabaretowy pt. Zimny Drań. W 2015 r. podjął współpracę z Krakowskim Teatrem Komedia, gdzie wyreżyserował sztukę A. Fredry Mąż i Żona, zagrał w niej rolę Alfreda i zaaranżował całość muzycznie – w tym teatrze gra również trzy wiodące role teatralne. Zagrał również w kilkunastu serialach, filmach fabularnych, słuchowiskach Polskiego Radia, teatrach telewizji. Obecnie związany również z Krakowską Sceną Klasyczną, gdzie można go zobaczyć w spektaklu Kosztowny romans.

AGA PUDŁO

Ur. 02.03.1989 w Krakowie. Aktorka, wokalistka, trener wokalny. Ukończyła Studium Musicalowe przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, oraz Turystykę i Rekreację na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Związana w przeszłości z różnymi teatrami, między innymi legionowską „Trzynastką", krakowskim „Vis a vis", tarnowskim teatrem „Scena Obok", oraz anglojęzycznym teatrem ETTC. Obecnie współtworzy własny Teatr Agape, który specjalizuje się w spektaklach i koncertach retro, oraz widowiskach dla dzieci. Od 2019 r współpracuje z Krakowska Sceną Klasyczną wystawiającą spektakle w Teatrze Praska 52.
1 /

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.