Obecnie w Teatrze Praska 52 widzowie mogą cieszyć się różnorodnymi komediami, obejmującymi zarówno klasyki Moliera, takie jak "Pocieszne Wykwintnisie", jak i najnowsze współczesne sztuki, na przykład "Narzeczony Mojej Żony". W teatrze działa też jedyna w Polsce Krajowa Scena Komedii dell’Arte serwująca widzom sztukę rodem z XVI wieku, a co roku na przełomie lutego i marca odbywają się tutaj Dni Komedii dell'Arte

Teatr dla małych i dużych

Repertuar tworzymy zarówno z myślą o dorosłych, jak i najmłodszych miłośnikach teatru! Doskonałym sposobem na spędzanie czasu z rodziną są spektakle familijne: "Perypetie Arlekina" oraz "Gino i Suzi. Kucharze" - laureat Słoneczników 2023 - nagrody w Plebiscycie na Najbardziej Rozwojową Inicjatywę dla Dzieci w kategorii Sztuki Wizualne!

Na dorosłych widzów w teatrze przy Praskiej 52 czeka Krajowa Scena Komedii dell’Arte - jedyna taka w Polsce, oferująca stałe spotkania ze sztuką komediową rodem z szesnastego wieku. Powstała z inicjatywy Teatru Praska 52 oraz Atelier Teatralnego Studio Dono w maju 2016 r. W jej ramach działa Trupa Komedianty. Zgodnie z prawidłami XVI-wiecznej, włoskiej komedii – w czasie spektakli aktorzy ukryci są za skórzanym maskami i z niezwykłym kunsztem wciągają widzów w zapętloną, pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji intrygę. Praca Trupy Komedianty oparta jest o canevas, czyli ramowy scenariusz sztuki, który aktorzy podczas prób wypełniają działaniem i tekstem. Wierni szesnastowiecznej sztuce, nie stronią jednak od odniesień do współczesności i refleksji na jej temat co sprawia, że spotkanie z Krajową Sceną Komedii dell’Arte staje się wyjątkowym doświadczeniem!

Komedie takie, jak: "Łysa Śpiewaczka", "Napis", czy "Kosztowny Romans" wystawia na scenie TP52 Krakowska Scena Klasyczna powstała w 2018r. Dlaczego „klasyczna”? Łacińskie słowo classicus znaczy tyle, co „doskonały”, „wzorowy”. To też odwołanie do arystotelesowskiej zasady mimesis – wiernego odtworzenia natury w sztuce. Czyni ono repertuar spójnym estetycznie i dopracowanym warsztatowo. Spektakle w wykonaniu aktorów Krakowskiej Sceny Klasycznej będą zgodne z epoką i miejscem, w których umieścił je autor tekstu. Nie będą jednak nudne! I z pewnością - zgodnie z komediowym duchem górującym nad Praską 52 – rozbawią do łez!

Teatr Praska 52 nie zwalnia tempa! W listopadzie 2023r. prapremierę miała tutaj najnowsza sztuka autorstwa Jana Jakuba Należytego - "Narzeczony Mojej Żony", która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem! Z kolej w lutym tego roku, podczas XV Dni Komedii dell'Arte, miała miejsce prapremiera spektaklu "Zan Tempesta" napisana przez Agnieszkę Cianciarę –Fröhlich oraz Łukasza Łęckiego! To jednak nie koniec premier sezonu 2023/24 w Teatrze Praska 52! Śledźcie nasze poczynania, aby nie przegapić kolejnej niespodzianki!

Z Kartą Seniora taniej

Seniorów zainteresowanych repertuarem Teatru Praska 52 zachęcamy do zaopatrzenia się w Kartę Seniora Centrum Kultury Podgórza. Z Kartą Seniora CKP bilety na wszystkie spektakle dostępne są w ulgowej cenie. Karta uprawnia też do darmowego lub rabatowego wstępu na wiele wydarzeń organizowanych Centrum Kultury Podgórza i jego filie. Karta obowiązuje przez dany rok kulturalny tj. od września do sierpnia kolejnego roku.

Podgórze w Kulturze

Zachęcamy również do zaopatrzenia się w kartę „Podgórze w Kulturze”, z którą otrzymamy rabatowy wstęp na spektakle Teatru Praska 52. Karta uprawnia również do darmowego lub rabatowego wstępu na wybrane przez Centrum Kultury Podgórza wydarzenia, spektakle, koncerty i imprezy we wszystkich filiach. Karta jest przyznawana na dany rok kulturalny.
Teatr Praska 52
Teatr Praska 52
Teatr Praska 52
Teatr Praska 52
Teatr Praska 52
Teatr Praska 52
Teatr Praska 52

Teatr Praska 52

1 /

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.